Forecast analyst Fresh/Ultrafresh

Candidatul ideal

Noi suntem:
Oameni buni. Produse bune.
Momente bune. Muncim sa implinim ceea ce ne propunem. Facem ca lucrurile
sa se intample. Suntem deschisi sa ii primim pe cei care vor sa ni se
alature. Intelegem clientii si oamenii din jur. Vrem sa ii inspiram, sa
ii captivam si sa crestem impreuna cu ei. Nu vindem doar produse, cream
experiente. Tot ce facem, in fiecare zi, in fiecare moment, inauntru si
in afara companiei, sustine si hraneste brandul nostru.

Ce facem noi pentru tine?
· Iti oferim oportunitatea de a lucra in reteaua de retail modern cu cea mai mare acoperire geografica din Romania;
· Pentru ca ne place sa investim in oamenii care ne reprezinta, o sa iti oferim training profesional;
· Vei avea un venit motivant, corelat cu performantele obtinute (bonusuri de performanta si fidelitate)
· Iti oferim posibilitatea de a te dezvolta profesional si personal;
· Iti oferim posibilitati reale de promovare.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

-realizarea estimarilor de vanzare pentru produsele Fresh/Ultrafresh din sortimentatia standard si promotie
-definirea si estimarea factorilor de impact in realizarea estimarilor de vanzare pentru imbunatatirea acuratetii estimarilor
-monitorizarea/raportarea evolutiei KPI-ilor specifici (deviatie forecast, potential vanzare, OOS)
-cunoasterea pietei de profil, sezonalitate, concurenta
-colaborare cu dept. Comercial si Operational pentru alinierea si atingerea obiectivelor de vanzare, pierderi, nivel stoc
-definirea si actualizarea calendarului de evenimente sezoniere
-suport oferit Managerului de Aprovizionare pentru optimizarea proceselor interne

Cerinte:

• Este necesară o diplomă de licență în domeniul inginerie sau contabilitate
• Experiența anterioară privind lanțul de aprovizionare
• Gândirea analitică, abilitățile de rezolvare a problemelor și succesul în gestionarea măsurilor de eficiență (KPI's)
• Abilități puternice de comunicare, negociere, influențare și abilități clienți
• Adaptare la schimbarea cererilor clienților cu un sentiment de urgență
• Echilibrează prioritățile și gestionează în mod corespunzător comunicarea privind rezultatele cu părțile interesate relevante
• Cultivă rețele cu persoane din echipe, ierarhii și funcții din cadrul organizației și cu clientul
• Îmbunătățește procesele pentru a maximiza eficiența și a face îmbunătățiri continue
• Abilități puternice în Excel și PowerPoint

Descrierea companiei

Avand cea mai agresiva expansiune, in ultimii
ani, compania PROFI ROM FOOD este recunoscuta drept unul dintre cele mai
active lanturi de retail modern din Romania. In anul 2016, au fost
deschise 134 magazine, iar planurile de dezvoltare pentru 2017 prevad
extinderea retelei cu cel putin 200 de noi unitati. Cu peste 12000 de
angajati la mijlocul lui 2017, PROFI este unul dintre angajatorii de top
din Romania. Dinamica, flexibila si ambitioasa, echipa de profesionisti
PROFI creste cu repeziciune si cauta noi membri orientati catre
dezvoltare profesionala intr-un mediu competitiv. Detalii suplimentare
despre companie puteti gasi pe site-ul www.profi.ro

Publicat pe 02.06.2018

Timișoara
Liceu
Cash and Carry
Logistică/Comenzi/Delivery Management, Vânzări