Functionar Economic - Hervis Sport - Bucuresti

Candidatul ideal

Angajatul răspunde de:

  • Inregistrarea corecta si la timp a documentelor contabile;
  • Indeplinirea corecta si la timp a tuturor atributiilor din fisa postului;
  • Respectarea termenelor stabilite;

Descrierea jobului

ATRIBUTII PRINCIPALE:

  • Inregistrarea facturilor de marfa in programul de gestiune si in programul SAP;
  • Corespondenta cu departamentul achizitii, respectiv cu furnizorii alocati, in vederea clarificarii problemelor de cantitate, pret;
  • Mentinerea legaturii cu persoanele care efectueaza receptiile de marfa din magazine in vederea rezolvarii problemelor aparute.
  • Rezolvarea diferentelor care apar intre facturi si Receptiile de marfa;
  • Intocmirea diferitelor rapoarte solicitate(confirmari sold, punctaje, etc) si alte activitati neprevazute .
  • Arhivarea si scanarea documentelor;

Hervis Sports este unul dintre cei mai mari comercianti de articole si echipamente sportive din Europa, de origine austriaca si cu peste 170 de filiale in Austria, Cehia, Slovenia, Croatia si Ungaria

Publicat pe 18.07.2018

București
Full Time, Proiect
Liceu
Magazin de Articole Sportive
Financiar/Contabil, Logistică/Comenzi/Delivery Management, Administrative