Reconciliation Accountant - Hervis Centrala

Candidatul ideal

ATRIBUTII PRINCIPALE:
Inregistrarea/verificarea facturilor si incasarilor din vanzari online;
Reconcilieri privind incasarile de la clientii online;
Reconcilieri si punctaje pe sold creante clienti online (inclusiv clearing si management pozitii deschise pe sold)
Reconcilieri privind facturile de retur din online cu comenzile stornate pe platforma;
Metinerea relatiei cu celelalte departamente din companie pentru solutionarea diverselor situatii aparute;
Suport pentru listarea, arhivarea documentelor;
Intocmirea diferitelor rapoarte solicitate;

Descrierea jobului

RESPONSABILITATILE POSTULUI:
Angajatul răspunde de:
Inregistrarea corecta si la timp a documentelor contabile;
Indeplinirea corecta si la timp a tuturor atributiilor din fisa postului;
Respectarea termenelor stabilite;
Calitatea muncii depuse şi a informarilor

Hervis Sports este unul dintre cei mai mari comercianti de articole si echipamente sportive din Europa, de origine austriaca si cu peste 170 de filiale in Austria, Cehia, Slovenia, Croatia si Ungaria

Publicat pe 18.07.2018

Full Time
5-6 ani
Liceu
Magazin de Articole Sportive
Administrare/Suport, Financiar/Contabil