Antreprenor

Candidatul ideal

- FIRMA PROPRIE (existenta, sau care va fi infiintata pentru aceasta colaborare); - disponibilitatea de a fi prezent in magazin cea mai mare parte a timpului in care acesta este deschis;
- experienta in comert si gestiune constituie avantaj;
- cunostinte de baza Windows, Outlook, Excel, Word;
- persoana comunicativa, responsabila, organizata, perseverenta, optimista, deschisa la nou, cu putere si dorinta de munca, atenta la nevoile clientului.

Descrierea jobului

- Echipa de vanzare: vanzatorii sunt angajati pe firma antreprenorului (recrutare, pregatire, contract de munca, salarii, taxe);
- Gestiune: intocmirea documentelor de evidenta intrari-iesiri, respectand procedurile Lagardère Travel Retail;
- Comenzi: le face antreprenorul, la furnizorii cu care Lagardère Travel Retail are contracte (exceptie: presa centrala - vine de la sediu);
- Cresterea vanzarilor: este obiectivul permanent al antreprenorului si al intregii echipe Lagardère Travel Retail care ii acorda suportul;
- Respectarea standardelor si procedurilor Lagardère Travel Retail;
- Inventare: rezultatele inventarelor sunt responsabilitatea antreprenorului.

Beneficii:

- Afacere: oportunitatea dezvoltarii unei afaceri personale, in domeniul comertului, la standarde verificate si aplicate la nivel international, cu investitie minima si beneficiind de avantajele apartenentei la o retea;
- Venitul lunar: un comision, in functie de vanzari;
- Training: Inaintea preluarii magazinului este asigurata o perioada de training, costurile fiind suportate in intregime de Lagardère Travel Retail;
- Suport: Antreprenorul beneficiaza de sprijin permanent din partea unei echipe de profesionisti.

Descrierea companiei

DESPRE LAGARDèRE TRAVEL RETAIL

Lagardère Travel Retail este una dintre cele patru divizii ale Grupului Lagardère și este lider global inovator în industria de retail pentru călători. Divizia globală operează 4.400 de magazine prin conceptele Travel Essentials, Duty Free & Fashion și Foodservice în aeroporturi, gări și alte concesiuni din 34 de țări și generează vânzări de 4,5 miliarde EUR.

În România, compania este prezentă pe piață de peste 20 de ani, acoperind segmente multiple de retail (News & Convenience, Gifts & Souvenirs și Foodservice), pe mai multe canale: comerțul din zonele de tranzit (de ex. aeroporturi, gări, metrou), galerii comerciale, malluri, centre de afaceri și instituții publice.

Lagardère Travel Retail Romania operează în prezent o rețea de peste 250 de magazine, cu un portofoliu de opt branduri, dintre care cele mai cunoscute sunt INMEDIO, RELAY, 1 MINUTE și SO! COFFEE.

www.lagardere-tr.ro | LinkedIn

Antreprenor

Publicat pe 23.11.2018

Constanța
Sibiu
Învățământ Universitar
Altele
Vânzări/Magazin