Area Field Manager

Candidatul ideal

Profilul candidatului:

• Studii superioare definitivate;
• Experienta pe o pozitie similara; experienta in Retail reprezinta un avantaj important;
• Utilizare PC la nivel avansat (in special Excel);
• Cunoasterea limbii engleze;
• Permis auto;
• Dinamic, comunicativ, entuziast, rezistent la stres, usor adaptabil la schimbare;
• Analitic, gandire logica;
• Competenta in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor;
• Spirit de echipa;
• Diplomatie;
• Disponibilitate pentru program flexibil.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

• Planifica, organizeaza, coordoneaza activitatea magazinelor si a antreprenorilor din zona alocata in vederea atingerii obiectivelor;
• Realizeaza controlul imaginii magazinelor;
• Urmareste activitatea magazinelor, asigurandu-se de aplicarea corecta a procedurilor interne;
• Se ocupa de managementul, motivarea si dezvoltarea antreprenorilor si angajatilor din magazinele din zona alocata;
• Coordoneaza si supravegheaza deschiderile de magazine noi;
• Colaboreaza permanent cu celelalte departamente ale companiei;
• Studiaza competitia, prospecteaza piata, in vederea deschiderii de noi locatii sau propuneri de relocari.

Oferta:

• Pachet salarial corelat cu experienta si performanta, compus din salariu fix, bonusuri trimestriale, bonuri de masa si cadou,
• Autoturism de serviciu;
• Instrumente de lucru: laptop, telefon mobil;
• Instruire permanenta, mediu de lucru profesionist si placut in acelasi timp

Lagardère Travel Retail este una dintre cele patru divizii ale Grupului Lagardère și este lider global inovator în industria de retail pentru călători. Divizia globală operează 4.400 de magazine prin conceptele Travel Essentials, Duty Free și Foodservice în aeroporturi, gări și alte concesiuni din 34 de țări și generează vânzări de 4,5 miliarde EUR.

În România, compania este prezentă pe piață de peste 20 de ani, acoperind segmente multiple de retail (News & Convenience, Gifts & Souvenirs și Foodservice), pe mai multe canale: comerțul din zonele de tranzit (de ex. aeroporturi, gări, metrou), galerii comerciale, malluri, centre de afaceri și instituții publice.

Lagardère Travel Retail Romania operează în prezent o rețea de peste 250 de magazine, cu un portofoliu de opt branduri, dintre care cele mai cunoscute sunt INMEDIO, RELAY, 1 MINUTE și SO! COFFEE.

www.lagardere-tr.ro

Publicat pe 06.08.2018

Învățământ Universitar
Altele
Vânzări
Engleză