Asistent Comercial

Candidatul ideal

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate sau student an terminal
  • Familiarizat cu lucrul pe calculator / folosirea softurilor
  • Experienta de munca pe o pozitie asemanatoare reprezinta un avantaj
  • Cunostinte medii de Microsoft Office (accent pe Outlook, Excel)
  • Engleza - nivel mediu

Abilitati:

  • Atentie la detalii
  • Rapiditate in executarea task-urilor
  • Capacitatea de a lucra cu volume mari si de a prioritiza task-urile
  • Capacitatea de a face conexiuni
  • Spirit analitic si proactiv
  • Bune abilitati de comunicare, verbal (inclusiv telefonic) si in scris

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Creeaza articole noi in sistemul de gestiune
  • Mentine acuratetea bazei de date pentru produsele din portofoliu (gestioneaza toate tipurile de modificari: modificari de pret, cod de bare, status, alte caracteristici ale produselor)
  • Aloca articolele pe locatii (puncte de vanzare din reteaua proprie) respectand procedurile interne si planogramele stabilite de responsabilii de categorie
  • Seteaza in sistem diverse mecanici promotionale (stabilite de departamentul marketing)
  • Acorda suport punctelor de vanzare pentru erorile aparute la vanzare sau intocmirea documentelor (daca acestea tin de setarile in sistem)
  • Mentine legatura cu furnizorii de marfa (atunci cand este cazul) pentru clarificari legate de setarea produselor
  • Verifica diferentele aparute pe facturi si le solutioneaza impreuna cu departamentul contabilitate si / sau cu furnizorii de marfa
  • Verifica erorile aparute la transferul de date intre sisteme si efectueaza modificarile care se impun
  • Testeaza modificarile / dezvoltarile care se fac in sistemul de gestiune si contribuie la documentarea procedurilor de lucru pentru acestea

Oferta:

• Te alaturi unei echipe foarte dinamice de profesionisti;
• Oportunitatea de a invata si a dezvolta o cariera intr-un mediu de lucru international.

Lagardère Travel Retail este una dintre cele patru divizii ale Grupului Lagardère și este lider global inovator în industria de retail pentru călători. Divizia globală operează 4.400 de magazine prin conceptele Travel Essentials, Duty Free și Foodservice în aeroporturi, gări și alte concesiuni din 34 de țări și generează vânzări de 4,5 miliarde EUR.

În România, compania este prezentă pe piață de peste 20 de ani, acoperind segmente multiple de retail (News & Convenience, Gifts & Souvenirs și Foodservice), pe mai multe canale: comerțul din zonele de tranzit (de ex. aeroporturi, gări, metrou), galerii comerciale, malluri, centre de afaceri și instituții publice.

Lagardère Travel Retail Romania operează în prezent o rețea de peste 250 de magazine, cu un portofoliu de opt branduri, dintre care cele mai cunoscute sunt INMEDIO, RELAY, 1 MINUTE și SO! COFFEE.

www.lagardere-tr.ro

Publicat pe 01.10.2018

Învățământ Universitar
Altele
Achiziții, Vânzări/Sediu
Engleză