Auditor Intern Junior

Candidatul ideal

Responsabilitățile specifice postului:

  • Efectuează controale periodice în magazine şi în toate departamentele din Sediul Central;
  • Evaluează riscurile potenţiale ale fluxurilor operaţionale şi financiare, ale proceselor din organizaţie şi propune îmbunătăţiri prin recomandări şi planuri de acţiune;
  • Verifică fluxurile operaţionale şi financiare conform metodologiei de audit;
  • Verifică respectarea normelor interne şi a normelor Kingfisher privind Sănătatea şi Securitatea în Muncă(SSM), Prevenirea şi Stingerea Incendiilor şi Situaţii de Urgenţă (PSI – SU), conform programului de audit;
  • Colaborează cu Departamentul Juridic în vederea evaluării periodice a nivelulului de conformitate cu reglementările legislative în vigoare;
  • Colaborează cu departamentele din interiorul organizaţiei, dar şi cu persoane din extern, în funcţie de situaţie;
  • Realizează diferite rapoarte specifice activităţii.

Descrierea jobului

Candidatul potrivit trebuie să îndeplinească următoarele cerinţe:

  • Experiența de 1-2 ani intr-o companie multinationala in domeniul economic sau audit;
  • Studii superioare finalizate - preferabil economice;
  • Cunoştinţe avansate de operare MS Office;
  • Cunoştinţe de limba engleză la un nivel mediu;
  • Abilităţi de comunicare şi relaționare;
  • Spirit analitic dezvoltat şi atenţie la detalii ;
  • Aptitudini de organizare, planificare şi prioritizare ;
  • Abilitatea de a lucra in echipa;
  • Disponibilitate pentru deplasari;

Kingfisher Plc este un grup internațional care activează în domeniul îmbunătăţirii locuinţei, cu peste 1200 de magazine în 10 țări din Europa, Rusia și Turcia.

www.kingfisher.com

Kingfisher Plc este prezent pe piaţa din România din 2013 cu brandul Brico Depot, iar din decembrie 2017, şi cu lanţul de magazine Praktiker.

#ÎncepeCevaNou şi alătură-te echipei de Brico Depot!

Publicat pe 09.07.2018

Liceu
Magazin de Bricolaj/Casă și Grădină
Financiar/Contabil