Consilier Clienti - magazine zona Bucuresti ,Ilfov

Candidatul ideal

  • minim studii medii (obligatoriu absolvent bacalaureat);
  • experienta anterioara (comert) – minim 1 an;
  • excelente abilitati de comunicare si relationare;
  • orientare catre rezolvarea problemelor;
  • proactivitate, atitutine pozitiva;
  • cunostinte operare PC (Word, Excel), navigare internet (retele social-media);
  • cunostinte limba engleza – nivel conversational.

Descrierea jobului

Rolul postului este acela de a creste nivelul de satisfactie a clientilor, prin interactiunea directa cu acestia, oferindu-le o experienta unica la cumparaturi .

Responsabilitatile postului:

  • Interactioneaza in mod direct cu clientii pe sala de vanzare, pentru a le furniza informatii, ca raspuns la solicitarile si intrebarile acestora;
  • Indruma clientii in alegerile de cumparaturi si face recomadari pe baza sortimentatiei existente;
  • Gestioneaza si rezolva situatiile in care un client doreste sa faca o reclamatie;
  • Realizeaza rapoarte saptamanale cu privire la situatiile problematice gestionate.

MEGA IMAGE este un lanţ de supermarket-uri cu o puternică prezenţă atât la nivel internaţional, cât şi la nivel naţional. Făcând parte din Ahold Delhaize GroupMEGA IMAGE este o companie dinamică ce se află în plin proces de expansiune. Pentru mai multe informaţii, vă invităm să vizitaţi website-urile noastre: www.aholddelhaize.com , www.mega-image.ro.

MEGA IMAGE este o companie mereu în căutare de talente. Funcţiile din sediul MEGA IMAGE sunt create pentru a oferi suport magazinelor prin asigurarea coerenţei strategice şi prin facilitarea execuţiei propriu-zise. Retailul îţi oferă mereu şansa de a te dezvolta într-un mediu dinamic, unde umorul este binevenit şi munca în echipă este preţuită întotdeauna. Alăturându-te centrului de suport la MEGA IMAGE, vei avea oportunitatea de a lucra într-o organizaţie multinaţională, flexibilă, dinamică, responsabilă din punct de vedere social, care încurajează iniţiativele şi dezvoltarea personală a angajaţilor săi. De asemnea, vei avea multe oportunităţi pentru a învăţa şi a te conecta cu colegii tăi din întreaga lume.

Publicat pe 27.06.2019

București
Bragadiru
Otopeni 075100
Liceu
Supermarket/Hypermarket
Vânzări/Magazin
Engleză