Consilier Wine Gallery si Fromagerie (Sector 1)

Candidatul ideal

  • Minim studii medii (absolvent bacalaureat);
  • Excelente abilitati de comunicare si relationare;
  • Orientare catre rezolvarea problemelor;
  • Proactivitate, atitutine pozitiva;
  • Cunostinte operare PC (Word, Excel), navigare internet (retele social-media);
  • Cunostinte limba engleza – nivel conversational;
  • Experienta anterioara in acest domeniu constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Rolul postului este acela de a creste nivelul de satisfactie al clientilor, prin interactiunea directa cu acestia, oferindu-le o experienta de cumparaturi unica.

  • Responsabilitatile postului:
  • Indruma clientii in alegerile de cumparaturi si face recomadari pe baza sortimentatiei existente;
  • Solutioneaza reclamatiile clientilor;
  • Informeaza clientii cu privire la campaniile promotionale si a actiunilor de sustenabilitate in care compania este implicata;
  • Raspunde permanent de aprovizionarea raionului cu produse, conform planogramelor.

Gestionarea zonei Gourmet Wine:

  • Indruma si consiliaza clientii in ceea ce priveste alegerea celui mai bun vin sau a celei mai bune bauturi, in asentiment cu bucatele servite de catre acesta;

Gestionarea zonei Fromagerie:

  • Consiliaza clientii si recomanda sortimentul de baranzeturi cel mai potrivit bucatelor pe care acestia le servesc;
  • Serveste clientul cu produsul/produsele pe care acesta doreste sa le achizitioneze.

Beneficii:

  • Oportunitati de dezvoltare in cariera, intr-un mediu dinamic;
  • Training-uri in functie de nevoile individuale;
  • Pachet atractiv de compensatii;
  • Tichete de masa;
  • Bonus de performanta si alte bonusuri specifice oferite de-a lungul anului;
  • Reduceri speciale dedicate angajatilor pentru produsele marca-proprie;
  • Reduceri dedicate iubitorilor de lectura, pasionatilor de shopping si celor care isi doresc sa se mentina “in forma”;

MEGA IMAGE este un lanţ de supermarket-uri cu o puternică prezenţă atât la nivel internaţional, cât şi la nivel naţional. Făcând parte din Ahold Delhaize GroupMEGA IMAGE este o companie dinamică ce se află în plin proces de expansiune. Pentru mai multe informaţii, vă invităm să vizitaţi website-urile noastre: www.aholddelhaize.com , www.mega-image.ro.

MEGA IMAGE este o companie mereu în căutare de talente. Funcţiile din sediul MEGA IMAGE sunt create pentru a oferi suport magazinelor prin asigurarea coerenţei strategice şi prin facilitarea execuţiei propriu-zise. Retailul îţi oferă mereu şansa de a te dezvolta într-un mediu dinamic, unde umorul este binevenit şi munca în echipă este preţuită întotdeauna. Alăturându-te centrului de suport la MEGA IMAGE, vei avea oportunitatea de a lucra într-o organizaţie multinaţională, flexibilă, dinamică, responsabilă din punct de vedere social, care încurajează iniţiativele şi dezvoltarea personală a angajaţilor săi. De asemnea, vei avea multe oportunităţi pentru a învăţa şi a te conecta cu colegii tăi din întreaga lume.

Publicat pe 02.05.2019

1-2 ani
Învățământ Postliceal
Liceu
Școala Profesională
Supermarket/Hypermarket
Vânzări/Magazin
Engleză, Română