FARMACIST DEPOZIT

Farmacist depozit

Candidatul ideal:

-Absolvent al facultatii de Farmacie/Medicina;-experiența in domeniul farmaceutic minimum  2 ani;

-Cunostinte temeinice de legislatie in domeniu;

-Abilitati foarte bune de organizare, planificare si analiza;

- Atentie la detalii;

-capacitatea de a lua decizii si de asumare;

- cunoștințe in utilizarea MS Office

Descrierea jobului:

-organizeaza si verifica activitatea de receptie, depozitare si distributie a medicamentelor in acord cu Ghidul privind buna practica de distributie angro a medicamentelor, procedurile standard de operare interne si legislatia in vigoare

-participa la receptia cantitativa si calitativa a produselor urmărind existenţa tuturor elementelor de identificare pe documentul de recepţie si existenţa documentelor insoţitoare

-verifică împreună cu Departamentul Achizitii, existența unor stocuri optime pentru medicamente;

-verifica existenta tuturor autorizatiilor specifice farmaceutice necesare pentru clienti si furnizori

-elibereaza produsele spre distributie;

- Urmareste conformitatea livrarilor catre beneficiari (documente de expeditie, corespondenta intre loturile scriptice si faptice, termene de expirare);

- verifică modul de depozitare al produselor farmaceutice;

- executa operatiunile de Retrageri, Produse returnate si gestioneaza documentatia pentru aceste operatiuni;

-instruieste personalul din cadrul depozitului privind procesele logistice, procedurile de lucru, de igienizare si control a conditiilor de depozitare ;

-raspunde de separarea fizica si scriptica a medicamentelor in gestiunile speciale: carantina,  retrase, psihotrope/stupefiante

-participă la efectuarea inventarului anual și procedeaza împreună cu comisia de inventariere la reconcilierea stocului;

Beneficii:

-pachet salarial motivant;
-mediu de lucru competitiv;

Publicat pe 07.02.2019

Ploiești
Învățământ Universitar
Altele
În Depozit
ENGLEZA-MEDIU