Key Account Representative (Junior)

Candidatul ideal

  • Experienţa de minim 1 an în domeniul comercial - reprezintă un avantaj;
  • Cunoştinţe operare MS Office;
  • Abilităţi de comunicare şi relaţionare;
  • Aptitudini de comunicare, organizare şi soluţionare a problemelor;
  • Are un spirit analitic dezvoltat şi atenţie la detalii;
  • Capacitate de analiză şi sinteză;

Descrierea jobului

  • Oferă suport Agenţilor Key Account (KAR) din magazinul alocat;
  • Se asigură că toate comenzile sunt pregatite şi livrate către clienţi conform planificării;
  • Identifică nevoile clienţilor alocaţi şi oferă soluţii adaptate;
  • Gestionează baza de date a clienţilor şi urmăreşte fluxul facturilor;
  • Pregăteşte ofertele şi redactează propunerile de contract în linie cu procedurile interne;
  • Recomandă noi furnizori în funcţie de solicitările clienţilor şi de caracteristicile locale ale pieţei;
  • Realizează diferite rapoarte specifice activităţii;

PRAKTIKER este magazinul preferat de solutii complete pentru amenajarea casei si gradinii.

Obiectivul nostru este sa imbunatatim modul de viata al consumatorilor nostri prin oferirea unor solutii inovative si la pret accesibil pentru casa si gradina. Vrem sa cream o atmosfera placuta la cumparaturi, unde clientii pot accesa produsele sau solutiile potrivite nevoilor acestora.

Pentru noi, respectarea oamenilor si a mediului inconjurator este o obligatie. Consecventa, eficienta, increderea, creativitatea, spiritul de echipa, sinceritatea si deschiderea catre oameni sunt valorile noastre principale.

Avand radacini germane, istoria Praktiker in Romania incepe in anul cand s-a deschis primul magazin, in judetul Ilfov. De atunci si pana 2011 am avut cel mai dinamic ritm de expansiune. In prezent, detinem 27 de magazine in 24 de orase din tara si un personal calificat sa ofere consultanta clientilor nostri.

Praktiker Romania S.A.

Publicat pe 03.09.2018

București
Cluj-Napoca
Galați
Liceu
Magazin de Bricolaj/Casă și Grădină
Vânzări/Sediu, Logistică/Comenzi/Delivery Management
Engleză