Sofer - Delegat

Candidatul ideal

  • Studii medii;
  • Seriozitate si punctualitate;
  • Persoana organizata, atenta la detalii;
  • Dinamism, spirit echipa;
  • Persoana ordonata - disciplina, corectitudine, flexibilitate;
  • Experienta in domeniu reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Soferul delegat este raspunzator de intreaga marfa (cantitativ si valoric) preluata de la depozitul Lagardère Travel Retail, pana la fiecare punct de distributie in parte dar si de marfa preluata ca retur de la aceleasi puncte de distributie pana la depozitul Lagardère Travel Retail.

  • Respectarea orei de sosire la depozit (in functie de program);
  • Preluarea tuturor coletelor de marfa din carucioare si a plicurilor din rafturile dedicate, catre destinatarii din Bucuresti sau zonele adiacente Bucurestiului;
  • Verificarea corespondentei dintre numarul de colete trecute pe Foile de Parcurs si numarul de colete gasite fizic in carucioare (paleti);
  • Respectarea orei de plecare din depozit (in functie de program) catre magazine;
  • Transportul si distributia marfii si a documentelor de insotire la fiecare punct de destinatie;
  • Transportul coletelor care contin returul colectat de la fiecare destinatar in parte si sortat pe fiecare destinatar in parte;
  • Descarcarea coletelor de retur la depozit si aranjarea pe paleti, in ordinea datei notelor de retur;
  • Predarea zilnica a Foii de Parcurs din ziua anterioara, catre Superiorul Ierarhic;

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv
  • Tichete de masa
  • Posibilitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si o companie de renume
  • Posibilitatea de promovare

Lagardère Travel Retail este una dintre cele patru divizii ale Grupului Lagardère și este lider global inovator în industria de retail pentru călători. Divizia globală operează 4.500 de magazine prin conceptele Travel Essentials, Duty Free și Foodservice în aeroporturi, gări și alte concesiuni din 34 de țări și generează vânzări de 4 miliarde EUR.

În România, compania este prezentă pe piață de peste 20 de ani, acoperind segmente multiple de retail (News & Convenience, Gifts & Souvenirs și Foodservice), pe mai multe canale: comerțul din zonele de tranzit (de ex. aeroporturi, gări, metrou), galerii comerciale, malluri, centre de afaceri și instituții publice.

Lagardère Travel Retail Romania operează în prezent o rețea de peste 250 de magazine, cu un portofoliu de opt branduri, dintre care cele mai cunoscute sunt INMEDIO, RELAY, 1 MINUTE și SO! COFFEE.

www.lagardere-tr.ro

Publicat pe 01.10.2018

Liceu
Altele
Logistică/Comenzi/Delivery Management