Specialist Calitate Marci Proprii (perioada determinata)

Candidatul ideal

* Studii superioare in industria alimentara
* Cunostinte temeinice in domeniul managementului calitatii si sigurantei alimentare, standard ISO 22000
* Experienta in managementului calitatii produselor si sigurantei alimentare (minim 3 ani intr-un post similar)
* Experienta in managementului calitatii produselor si sigurantei alimentare: productie alimentara, implementarea proceselor de îmbunătățire continua, metodologii de calitate, analiza neconformităților;
* Capacitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa
* Abilitati foarte bune de comunicare si cooperare intra si inter-departamentala
* Dorinta de a autodezvoltare continua
* Cunostinte limba engleza, operare PC

Descrierea jobului

- Asigura buna desfasurare a procesului de dezvoltare produse Marca Proprie (alimentare si nealimentare) prin:

  • Intocmirea profilelor tehnice
  • Intocmirea dosarelor de furnizor
  • Realizarea etichetelor produselor in conformitate cu legislatia aplicabila
  • Selectia furnizorilor pe baza capacitatii acestora de a produce la nivelul cerintelor METRO si in concordanta cu legislatia aplicabila
  • Participarea la desfasurarea auditurilor la furnizor.

- Asigura selectia furnizorilor de servicii implicati in activitatile legate de calitatea produselor si calificarea furnizorilor de produse Marca Proprie (servicii de laborator, servicii de audit)
- Mentine legatura cu autoritatile care au competente in elaborarea legislatiei de specialitate, se informeaza in timp util despre modificarile legislative in domeniu. Asigura implementarea noilor cerinte in cadrul companiei.
- Colaboreaza cu laboratoarele de specialitate in vederea efectuarii determinarilor privitoare la calitatea produselor.
- Gestioneaza reclamatiile cu privire la calitatea si siguranta produselor

METRO Cash & Carry România a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti. Distribuţia naţională a magazinelor METRO România este următoarea: 5 centre în Bucureşti, câte 2 centre în Braşov, Constanţa, Timişoara şi câte un centru în fiecare din următoarele oraşe: Cluj, Bacău, Iaşi, Craiova, Baia Mare, Pitești, Galaţi, Ploieşti, Oradea, Sibiu, Suceava, Tg. Mureş, Arad, Deva, Satu Mare, Piatra Neamţ, Buzău, Târgovişte şi Turda. Informaţii suplimentare pe: www.metro.ro

Publicat pe 08.02.2019

Full Time
3-4 ani
Liceu
Cash and Carry
Administrative
Engleză, Română